ÜMİT SEDAT BAYRAM KİMDİR?

Ümit Sedat BayramÜmit Sedat Bayram 1977 yılında Ankara'da doğdu.

Hacettepe Üniversitesi'nde mühendislik eğitimi aldı. Ulusal, aynı zamanda uluslararası bir ilaç firmasında 12 sene görev yaptı. 10 yıl İç Anadolu ve Akdeniz Bölge Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Bu süreçte Ankara Atılım Üniversitesi'nde MBA (İşletme Yüksek Lisans) eğitimini tamamladı. Eş zamanlı olarak satış, pazarlama, toplam kalite yönetimi, kurumsal iletişim, insan kaynakları, üretim teknolojileri, iş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı ve kişisel gelişim uzmanlığı üzerine eğitimler aldı.

Evli ve iki kız babası olup, 2013 yılında Antalya'ya yerleşme kararı aldı ve iş hukuku, iş güvenliği, eğitim ve danışmanlık hizmetleri üzerine An Kar Eğitim Danışmanlık şirketini kurdu. Mesleğini en iyi şekilde icra etme düşüncesi ile şirketini TKY ve OHSAS süreçlerine dahil etti.

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olup, Yeditepe Üniversitesi tarafından açılan programlarda Yangın Eğitimcisi, Yüksekte Çalışma Eğitimcisi, Acil Durum Kriz Yönetimi Eğitimcisi, Kapalı Kısıtlı Alan Eğitimcisi oldu ve bu konular üzerine önemli projelerde görev üstlendi.

Uludağ Üniversitesi İş Hukuku Uzmanlığı ve Eğitici Eğitimi programlarını tamamladı ve profesyonel anlamda hizmet verdiği kurumsal işletmelere halen iş hukuku ve yönetim uygulamaları üzerine danışmanlık da yapmaktadır.

Antalya ve Türkiye'nin önemli STK'larından olan ANTİAD ve ASKON'a üye olup Antalya'da aktif iş hayatına devam etmektedir.

Kişisel İtibar Yönetimi, Takım Oluşturma ve Yönetme, Hipnotik Satış Teknikleri, Zamanı Farkında Olarak Yönetmek, Yeni Nesli Anlamak, Vizyoner Liderlik Sanatı, Etkili İletişim, Karakter Analizi ve Esneklik gibi konularda düzenlediği kişisel gelişim eğitimlerinin yanı sıra, sosyal sorumluluk projelerine gönüllü katılımlar sağlamakta, ilköğretim çağındaki çocuklara kendi özel projesi olan "Ev ve Okul Kazalarından Korunma Yöntemleri" üzerine eğitimler de vermektedir.

Antalya'da yerel gazetelerde ve Akdeniz Bülten haber dergisinde köşe yazıları yayınlanmakta olan girişimci iş insanı, bilgi ve tecrübelerini paylaşma arzusu ile 2018 yılında Mümin Sekman tarafından hazırlanan "Her Şey Seninle Başlar Eğitici Eğitimi"ne katılma kararı almıştır.

1 milyonun üzerinde baskı yaparak türünde Türkiye rekoru kıran "Her Şey Seninle Başlar" kitabının yazarı, kişisel gelişim uzmanı ve başarı eğitmeni Mümin Sekman'ın lisanslı "Her Şey Seninle Başlar Eğitmeni" olan Ümit Sedat Bayram, başarıyı arzulayan ve hayallerini gerçekleştirme vizyonu olan herkese tecrübelerini anlatmak üzere bu anlamlı misyonu üstlenmiştir.